úterý, října 28, 2008
Banát
neděle, října 19, 2008
Drakiáda II
neděle, října 12, 2008
Drakiáda v Mladé
Zajeli jsme si s holkama na nedělní poledne do Milovic na letiště Mladá, kde jeden z našich nejlepších powerkiterů hodlal předvádět své modely a taky závody na buginách. Plány jsou jedna věc, počasí druhá. Mírný vánek stačil akorát na ty
nejnafoukanější padáky, ostatní neměli šanci. Včetně Alice s Klárou, které se snažily do vzduchu vynést své dráčky. To se jim dařilo jen když zasprintovaly po ranveji, pak následoval nevyhnutelný střemhlavý pád. Tak příště.
neděle, října 05, 2008
GC na Monínci
Letošní podzimní Monínec se nesl téměř v komorním tónu, alespoň co do počtu lidí. Tři kusy dospělé a pět mláďat. Navzdory ponuré předpovědi se počasí vydařilo a my si mohli vychutnávat podzimně vybarvenou přírodu. Narvali
jsme holky do kufru a poodjeli do Sedlece, kde jsme na židovském hřbitově odlovili první kešku. V Nadějkově jsme pak zahájili delší procházku po Nadějkovské naučné stezce a z informačních tabulí sosali údaje pro finální souřadnice
pěkné multinky. Sem tam pěkné výhledy, překvapilo nás, když jsme v dálce identifikovali kouřící věže Temelína a za nimi na obzoru Šumavské kopce. Hned po večeři jsme všechny nahnali do roztopené sauny. Vnitřní bazének
prázdný, museli jsme v prostěradlech vybíhat do bazénu na stráni, což všechny děti považovaly za náramný podnik. Ještě že s námi nebyly žádné matky, zcela jistě by z tohoto dobrodružství sešlo.Neděle byla ještě výstavnější
než sobota, víceméně v klidu jsme pojížděli po okolí a lovili poklady a kochali se. Jedna z kešek nás zavedla na "Samotu u lesa", k chalupě, kde bydlel děda Komárek. Z dálky s přimhouřenýma očima by se snad dalo hádat, jakmile jsme
však nahlédli blíž na sterilní zápraží, kouzlo filmové chaloupky nebylo nikde k nalezení. Monínský víkend jsme zakončili čertovskou pohádkou na poslední kešce Vrškameni u Petrovic a rozjeli se za maminkami, k velké radosti našich děvčátek...
čtvrtek, října 02, 2008
Consummatum est
čili dokonáno jest, všechny sazenice jsou v hlíně. Dokonce i s okrasnými stromy, pro které jsme dneska odpoledne jeli společeně s rodiči z Přelouče. Přijeli s vozíkem za autem, jedině tam se třímetroví obříci vešli. V kufru Oktávky se schovávalo další překvapení - dýně, co jsme si v Raškovicích nechali na kompostu vypěstovat. Počítali jsme tak s pěti rozumně velikými kousky, teď máme před domem naskládno dvakrát tolik a to ještě rozdali do Podlažic. To bude helloween...
sobota, září 27, 2008
Velký voči, Bédo Trávníčku!
Je čas sázení, návrh zahrady zatím ležel ladem, tak se vydáváme do školky u Kostelce. Seznam máme, počítám s tím, že koupíme pár základních stromů a pojedeme. Ovšem ze stromů se nám do auta vejde jen habr, zbytek jsou velikáni
tak na vozík za auto a budeme je muset pořešit jindy. A tak se nám otevírá prostor pro keře. Vlastními silami jsme schopni najít jen něco málo a tak prosíme o pomoc místní paní. A začíná smršť: "Lísky? devět? Jó tak tamhle, chyteje... Trnka? Cože?? Pojďte se podívat, dyť jsou hnusný, že jo? Dneska se to sází jen k silnicím. Co kdybychom místo nich dali arónii a zimolez kamčatský? Aspoň budete mít něco na mlsání. Čtyři kaliny? A co byste řekli, kdybychom to namíchali.... Máte v tom zmatek? Tak si to naskládejte na vozíčky, já přinesu fixu a popíšeme si to..." Musíme zapojit i holky, protože se už obsazujeme třetí vozík. "Ovocné stromky? Přijďte osmnáctého,
to tady zase budu já, tak to spolu proberem", jsou slova na rozloučenou od úžasné obsluhy zdejší školky.Těžší to bylo na zahradě v Hradešíně. Rozsadit keře a stromky, kde by podle plánu měly být, byla jedna věc. Ale kopání, sázení, míchání hlíny, stěhování kompostu šlo tak zoufale pomalu i přes to, že ze mě cákal pot. Třináctou sazenici pěchuju už za naprosté tmy. Ve frontě stále čeká dalších sedmadvacet....
sobota, září 13, 2008
Osečanská Šlapka
Tři, dva, jedna, jedem! Jsme uprostřed houfu dalších menších či větších závodníků, kterým ale nemůžeme v rychlosti konkurovat a během chvíle jedeme po silnici sami. 500m - stavíme, abych připevnil Alici na oj. 800m - stavíme na čurání. 1200m -
kopec Kláru sundavá ze sedla a tak vedeme.... tak začal pro holky první pořádný cyklistický závod, Osečanská šlapka. Jedeme kategorii dětí do deseti let s doprovodem, 20 kilometrů v kopcovaté Sedlčanské krajině. Tolik jsme
ještě nikdy nedali. Od sedmého kilometru začínáme provozovat tzv. autobus, kdy za Alici zavěšujeme ještě Klárku na gumicukách. Funguje to jen do kopce, ale aspoň jedeme, byť pomalu. Navíc sklízíme obdiv od dospěláků, co nás
předjíždějí, jakmile se naše krátká trať spojí s dlouhou. Konečně stojíme na posledním kopci, zhruba na úrovni
nedalekého "Drahouška". Následuje jen dlouhý terénní sjezd do Osečan. Klárka mile překvapuje a nástrahy lesní cesty s bravurou překonává, byť ji občas nohy uletí ze šlapek a v závěru "strašně brní ruce". Dojezd do cíle je celkem zrada, musíme se vyhrabat dlouhým osečanským kopcem. Takže přichází ke slovu opět autobus a s velkou parádou projíždíme cílem. Celkový čas něco kolem čtyř hodin, přesné výsledky budou na webu závodů.
Nádherný den končíme zábavnou tečkou. Spolu s ostatními jedeme na kopec pouštět draky. Momo vybaluje šetimetrový padák s hrazdičkou. Je děsná psina pozorovat, jak si s ním drak dělá, co chce. Celý zadýchaný
mě vybízí, ať si to taky zkusím. Rád se chápu hrazdičky, draky přece umím pilotovat. Jakmile padák nabere plný vítr, začínají mi klouzat boty, další poryvek větru mě zvedá, plavmo přistávám na břiše a jsem vláčen asi dvacet metrů strništěm, naž drak ztratí sílu a klesne k zemi. Všichni z toho mají samozřejmě ukrutnou srandu, lepší grotesky se vidí málokdy. Jsem vyřízený jak po zápasu s medvědem. Ještě dvakrát třikrát to zkouším znovu, pokaždé se stejným výsledkem. Začínám přemýšlet o pořízení nějakého většího draka....
sobota, srpna 30, 2008
Walchsee
aneb závěr léta na minidovolené v Tyrolích, který byl nesmírně silný na zážitky a prožitky, ostatně v detailu je celá akce popsaná na www.jdemeven.cz.
neděle, srpna 24, 2008
sobota, srpna 23, 2008
Vjesolyje kartinki
středa, srpna 20, 2008
Klárčin první a jediný pozdrav z tábora
pátek, srpna 15, 2008
Koťátka
neděle, srpna 10, 2008
Na Petříně
Na Pražském hradě je turistů jak naseto, procházíme proto jen nádvořím a po schodech dolů na Malou stranu do volnějšího prostoru. Budeme se sem muset vypravit někdy za sychravého podzimu, až se turisti stáhnou ke svým krbům...
čtvrtek, srpna 07, 2008
Ligvistická mysterka
Včera jsem se zapotil při luštění logicko-lingvistické hádanky. Správný výsledek mě měl dovést k finální kešce. Jistý jsem si samozřejmě nebyl, vyluštěné souřadnice ukazovaly do hustého trní v příkrém svahu. Do poloviny jsem se vyškrábal, málem zašlápl strakapouda a po této menší srdeční příhodě usoudil, že jsem to asi pořešil špatně. Dneska mi přišlo od autora potvrzení, že jsem byl na správném místě. Zřejmě sadista. No nic, půjdu tam ještě jednou.Tak kdo by si chtěl potrápit mozkové závity, tady je.
Zde je sedm vet v imaginarnim jazyce:
a. tetrozor chup-chas fila-chan.
b. dingesor fila-cha bap.
c. sesnazor chup-chas filaf.
d. sqenesesor fila-cha mutan.
e. tetrosor chupi.
f. ceclisor fila-cha chup-chaf.
g. dingezor muta fila’q chup-chan.
A v české verzi:
1. Farmář šlape na psa.
2. Pes a kráva koušou zubaře.
3. Někteří zubaři berou některé krávy.
4. Farmář žaluje některé zubaře.
5. Farmář ukusuje chleba.
6. On ubližuje (působí bolest) některým zubům.
7. Někteří zubaři ubližují (působí bolest) farmáři.
Přiřaďte jednotlivé věty k jejich českým protějškům. Slovosled nemusí být stejný jako v češtině, ale je pravidelný a konzistentní. Ve zkoumaném jazyce jsou dvě třídy podstatných jmen a dvě třídy sloves. Ve větách se každý člen každé ze tříd chová podle stejného vzorce, ale tento vzorec může být u různých tříd různý.
Hodně štěstí!
středa, července 30, 2008
U Nežárky
Ještě odpoledne po příjezdu
Ve středu jsme už s opravenými brzdami popojeli na Jemčinu a udělali si okruh k
Cestu domů do Hradešína jsme
pondělí, července 28, 2008
In-line
Říká se, že člověk by měl pořád zkoušet něco nového. Tak já si letos zaškrtávám in-line bruslení. Důvodem je zejména nadšení holek pro tuhle zábavu, a to i přes spoustu pádů (hlavně Alice). A taky ďábelské tempo, s jakým se zlepšují (hlavně
Alice). Běhat za nimi jen v keckách, připadal bych si za chvíli trapně. V prima krámku v Braníku jsme si s Klárou udělali radost a pořídili si nové brusle, aby nám to pěkně jelo. Hned jsme je u ledáren nazuli a voilà - jelo to! Povozili jsme se alejí podél Vltavy několikrát tam a zpátky, dokud Ali neměla fialový zadek a dokud nám všem nezačalo kručet v břiše. Báječný zážitek! pátek, července 25, 2008
Štolpich
jsme dokázali nasbírat tucet pěkných hříbků jen tak kolem cesty. Dokonce i hříbky, jaké jsme doposud neviděli, doma jsme pak s pomocí atlasu a internetu usoudili, že se jednalo o hřib kříšť. Myslel jsem si konečně poprvé na satana, ale není mi souzen...
středa, července 23, 2008
Bruslení v Nymburku
Cestou domů jsme se stavili na nějaké kešky.
Přihlásit se k odběru:
Příspěvky (Atom)





