pátek, června 26, 2009
Kartinki
S koncem roku Klárka přinesla díla, co malovala během druhého pololetí ve škole. Za ukázku stojí Bivoj a stany během naší loňské dovolené v Dolní Lhotě (vpravo náš, vlevo dědy a babičky z Jablonce).

Vysvědčení
pondělí, června 22, 2009
Bezzubá
neděle, června 21, 2009
Tablo
středa, června 10, 2009
Koncert
neděle, května 31, 2009
Dětský den na Hradešíně
Dohodli jsme se s Královými, že si k obědu na ohni opečeme, co kdo doma najde. Během odpoledne jsme spállili spoustu roští, kterého jsme se chtěli zbavit,
sobota, května 16, 2009
Orbis Pictus - Labyrint světla
pondělí, května 04, 2009
Styx
Zkouším to i bez ní po čtyřech. Je to fuška. Nakonec jsem dospěl ke stylu, který je trochu použitelný - zavěšený na řídítkách, jedním kolenem na kolobrndě, druhou nohou a rukama se odrážím od stěn - ale výhra to není. Šachta se zdá nekonečná. Když dorážím k ostatním ke kešce, pot ze mě jen stříká. Vkládáme geocoiny a lozíme zpátky k Botiči. Pak ještě kus dál proti proudu a už jsme u žebříku, kterým se dá vylézt na povrch. Bonusem k tomuto dobrodružství
jsou užaslé pohledy kolemjdoucích. Není divu, nejdřív lezou koloběžky, za nimi se noří pět zablácených, zaprasených speleologů. Už se těšíme na další "kanálovou".
neděle, května 03, 2009
Bazén
Naučná stezka Kněží hora - Halíře
čtvrtek, dubna 30, 2009
Čarodějnice
úterý, dubna 28, 2009
KIA Cee'd
V Hradešíně už nás musejí mít sousedi za extravagantní šílence, nebo aspoň moje zaměstnání, když za posledních osm měsíců parkuju před domem už čtvrté auto, a to jen do července, pak zase změna. Ale konečně je to auto normální, ne náklaďák s mříží, což se hned hodilo a tak jsem rovnou ze servisu jel pro prkna a dřevo na přístřešek k filtraci bazénu, zbytek kufru naplnil mulčovací kůrou, halt venkov je venkov, tady bych Lamborghini neužil...
neděle, dubna 26, 2009
Svatojiřská pouť
neděle, dubna 19, 2009
Geburtstagparty
pondělí, dubna 13, 2009
Velikonoce
Plánovali jsme strávit Velikonoční víkend spolu s kamarády na Monínci. Kartami ale zamíchal virák, který k nám zanesla v týdnu Alice, a který nás nutil strávit sobotu v objetí záchodové mísy. Alespoň jsme
tak dodrželi vélikonoční půst... Z Monínce tedy sešlo. A protože Alici už velmi otrnulo a neměla stání , sbalili jsme v neděli odpoledne brusle a vyjeli do Nymburka k Labi vyzkoušet, jestli jsme kolíbačku na
inlajnech ještě nezapomněli. Cyklistů a bruslařů nás míjeli desítky, holkám se během hodiny začaly motat nohy, tak jsme nic nenatahovali a po zmrzlině jeli zpátky. Po pondělní sousedské pomlázce
jsme si s Královými prcky vyjeli do lesa na kole, abychom vyzkoušeli Aličino nové, narozeninové. Jela jako drak, můžeme směle plánovat výlety.
A protože jsme na Monínci zmeškali výpravu za pokladem, poodjeli jsme později odpoledne k Jevanům a dali si asi čtyřkilometrovou procházku od rybníku Šáchovec ke zcela nově udělanému rybníku poblíž Černých Voděrad, letos napuštěnému. Po návratu Alice usnula vyčerpáním, zřejmě naše kondice po viróze ještě není stoprocentní...
neděle, dubna 05, 2009
Jarní narozeninová smršť
sobota, března 21, 2009
Jaro dělá pokusy, vystrkuje krokusy
Je první jarní den, po dlouhé době svítí sluníčko, a byť je venku jen pár stupňů nad nulou, práce na zahradě volají. Zasázené cibulky sněženek a krokusů se ujaly a první květy se ukazují v celé své kráse. Zato živý plot z ptačího zobu je
ostudně přerostlý a zasluhuje poctivý zásah. Vyndavám nové elektrické nůžky, padesátimetrovou prodlužovačku a po vzoru paní sládkové výrazně zkracuji. Práce jde pomaleji, než jsem čekal, střihání třikrát přerušuji, když si s šikovností sobě vlastní přešmiknu prodlužovačku... Nakonec na to i s úklidem nepoddajných větví padl celý den. Poprvé po zimě prohlížím keře a stromky sázené v říjnu za svitu čelové lampy. Téměř všechny mají nasazené pupeny! Zdá se, že podzimní sokolovna nebyla zbytečná.
Ludwig - Culinary Selection - Rulandské bílé 2005
Včera jsem se po delší době opět zastavil ve Tvinu nakoupit nějaká dobrá vína. A když jsme dnes večer přišli z návštěvy u Králů, otevřel jsem Rulandské bílé, výběr z hroznů 2005 z vinných sklepů Roztoky. Réva samotná je z Moravy, z mikulovské oblasti, obec Novosedly. Vysoká cukernatost hroznů umožnila uchovat si i při prokvašení na 14% dost cukru na to, aby víno dostalo nálepku polosladké. Přestože buket není příliš rozkvetlý, chuť a plnost vína na patře je bohatá a dlouhá, s intenzivní vůní medu, žlutého melounu, jahod, ananasu.
neděle, března 15, 2009
GC Jablonec
Dva dny z jarních prázdnin jsme trávili v Jablonci. Páteční dopoledne jsme věnovali návštěvě Bozkovských jeskyní, kde jsem byl naposledy snad někdy v mateřské školce. Mysleli jsme, že budeme na
prohlídku sami, chvíli před zahájením se ještě přidala rodina se dvěma chalpíčky. I tak to byl celkem komorní výklad a my si ho náramně užili. Cestou jsme udělali tři kešky a dostali se tak téměř na dosah čtyřstému nalezenému pokladu.
Ten jsme odlovili v sobotu odpoledne, když jsme si vyjeli na Vrkoslavice a přes Petřín a Střelnici ťapali zpátky do města. Keška u Čertova kamene byla celkem důstojným kulatým mezníkem.
neděle, března 08, 2009
Krkonošská 70
Opět jsme po roce vyrazili na Krkonošskou sedmdesátku. Loňskou kvůli vichřicím pořadatelé odpískali, letos už žádné výmluvy nebyly. Tkačevova letka v troskách, pětici jsme nedali dohromady, tak jsme s Milošem startovali
mimo závod jen ve dvou. Počasí bylo klasické, celou cestu jsme jeli v mracích. Sníh taky nic moc, těžký "písek", který z nás velkou rychlostí vysával to nevelké množství energie, se kterým jsme se na trať vydali. Ono bez tréninku lozit padesát kilometrů po krkonošských kopcích není žádný med. Na Pražskou boudu jsme dojeli téměř zdecimovaní a to nás čekalo pětadvacet kilometrů zpět. Protože jsme nezávodili, mohli jsme si dovolit chvíli posedět a nabrat sil. I počasí nám hrálo do ruky, venku přituhlo a hned se jelo o něco líp. U Zadních Rennerovek nás dojeli Rampušáci, co běželi celou sedmdesátku, to už před námi byl naštěstí jen poslední výstup a pak sjezd do Špindlu. Celou trať jsme si vychutnali bratru za osm a půl hodiny, asi budeme muset na příští sezónu trochu potrénovat...
Přihlásit se k odběru:
Příspěvky (Atom)








