pondělí, srpna 03, 2009
Koupání
Po dovolené byly holky nesmírně natěšené na koupání v bazénu. Počasí bylo stále horké a tak by se mohlo zdát, že v něm jsou od rána do večera. Vodu se nám po zoufalých peripetiích daří držet průzračnou a tak si osvěžení náležitě vychutnáváme.
čtvrtek, července 30, 2009
Dovolená
Letos se nám nechtělo nikam daleko jet a taky jsme si říkali, že bychom mohli s holkama projet nějaké ty české kouty. Sbalili jsme stan vyrazili. Během čtrnácti dní jsme navštívili tři oblasti:Mariánské Lázně a Slavkovský les
České Švýcarsko - Jetřichovicko
Moravský kras
Záznam z putování je na www.jdemeven.cz
pátek, července 24, 2009
Na Mariánskou vyhlídku
neděle, července 19, 2009
Začínáme dovolenou
Zejména Alici se vůbec nechtělo vydávat se na dovolenou někam mimo Hradešín. Ještě jsme nedojeli ani do Říčan a už se ptala: "A nebudou tam snad mluvit slovensky ani francouzsky?" "Ani ukrajinsky?", přidává Klára. Naši malí xenofobové...U Plzně se zatáhla a na čelní sklo spadlo pár kapek. "V Hradešíně je určitě krásně!!!", naštvaně sdělovala svá moudra Ali.
V prvním kempu Alice zjistila, že je možné si natáhnout elektřinu, jak to měly některé karavany. "To jsme si klidně mohli vzít televizi!!!!"
neděle, července 12, 2009
Na borůvkách
Linda s dětmi hlásila, že byli v lese za Hradešínem na borůvkách a že rostou. Dneska ráno jsme se tam s miskami pod paží vydali i my, že si pak upečeme borůvkový koláč. První fláky borůvčí, na které jsme narazili, byly ale prázdné a my si připadali jako na houbách. Tady jedna, tamhle dvě... Nějaký čas jsme takhle paběrkovali, až jsme našli slušnější místo. Pak ale začaly jiné potíže."Bé, já si převrhla hrníček!!" bečela Alice a od té doby se raději věnovala vybírání klacků. Čím větší, tím lepší.
"Au, jauuu" pištěla Klára, když si nevšimla, že dřepí přímo v mraveništi. Alice tance po pěti minutách zopakovala. Když mravence pozorovala, tak ji pokousali.
"Už bysme měli jít domů", zkoušely to co chvíli jedna po druhé.
Po nějaké době se nám misky trochu naplnily, snad na menší koláč, když k tomu přidáme rybíz ze zahrady. "Holky koukejte, to už nám asi stačí, zvítězili jsme!". Klárka s bručením kontrovala "Já myslím, že vyhráli mravenci..."
sobota, června 27, 2009
Jablonec
pátek, června 26, 2009
Aličiny humory
Večer po vysvědčení jsme se sešli se sousedy, udělali oheň a pokecali. Kromě jiného jsme se dověděli, že minulý víkend, když Ivče bylo zle a stonala, potkala se Alice s Míšou Šárovou.
M: Ahoj Ali, tak co vaří mamka k obědu?
A: Maminka se válí na gauči a chudák tatínek musel jet pro pizzu....
M: Ahoj Ali, tak co vaří mamka k obědu?
A: Maminka se válí na gauči a chudák tatínek musel jet pro pizzu....
Kartinki
Vysvědčení
pondělí, června 22, 2009
Bezzubá
neděle, června 21, 2009
Tablo
středa, června 10, 2009
Koncert
neděle, května 31, 2009
Dětský den na Hradešíně
Dohodli jsme se s Královými, že si k obědu na ohni opečeme, co kdo doma najde. Během odpoledne jsme spállili spoustu roští, kterého jsme se chtěli zbavit,
sobota, května 16, 2009
Orbis Pictus - Labyrint světla
pondělí, května 04, 2009
Styx
Zkouším to i bez ní po čtyřech. Je to fuška. Nakonec jsem dospěl ke stylu, který je trochu použitelný - zavěšený na řídítkách, jedním kolenem na kolobrndě, druhou nohou a rukama se odrážím od stěn - ale výhra to není. Šachta se zdá nekonečná. Když dorážím k ostatním ke kešce, pot ze mě jen stříká. Vkládáme geocoiny a lozíme zpátky k Botiči. Pak ještě kus dál proti proudu a už jsme u žebříku, kterým se dá vylézt na povrch. Bonusem k tomuto dobrodružství
jsou užaslé pohledy kolemjdoucích. Není divu, nejdřív lezou koloběžky, za nimi se noří pět zablácených, zaprasených speleologů. Už se těšíme na další "kanálovou".
neděle, května 03, 2009
Bazén
Naučná stezka Kněží hora - Halíře
čtvrtek, dubna 30, 2009
Čarodějnice
úterý, dubna 28, 2009
KIA Cee'd
V Hradešíně už nás musejí mít sousedi za extravagantní šílence, nebo aspoň moje zaměstnání, když za posledních osm měsíců parkuju před domem už čtvrté auto, a to jen do července, pak zase změna. Ale konečně je to auto normální, ne náklaďák s mříží, což se hned hodilo a tak jsem rovnou ze servisu jel pro prkna a dřevo na přístřešek k filtraci bazénu, zbytek kufru naplnil mulčovací kůrou, halt venkov je venkov, tady bych Lamborghini neužil...
neděle, dubna 26, 2009
Svatojiřská pouť
neděle, dubna 19, 2009
Geburtstagparty
pondělí, dubna 13, 2009
Velikonoce
Plánovali jsme strávit Velikonoční víkend spolu s kamarády na Monínci. Kartami ale zamíchal virák, který k nám zanesla v týdnu Alice, a který nás nutil strávit sobotu v objetí záchodové mísy. Alespoň jsme
tak dodrželi vélikonoční půst... Z Monínce tedy sešlo. A protože Alici už velmi otrnulo a neměla stání , sbalili jsme v neděli odpoledne brusle a vyjeli do Nymburka k Labi vyzkoušet, jestli jsme kolíbačku na
inlajnech ještě nezapomněli. Cyklistů a bruslařů nás míjeli desítky, holkám se během hodiny začaly motat nohy, tak jsme nic nenatahovali a po zmrzlině jeli zpátky. Po pondělní sousedské pomlázce
jsme si s Královými prcky vyjeli do lesa na kole, abychom vyzkoušeli Aličino nové, narozeninové. Jela jako drak, můžeme směle plánovat výlety.
A protože jsme na Monínci zmeškali výpravu za pokladem, poodjeli jsme později odpoledne k Jevanům a dali si asi čtyřkilometrovou procházku od rybníku Šáchovec ke zcela nově udělanému rybníku poblíž Černých Voděrad, letos napuštěnému. Po návratu Alice usnula vyčerpáním, zřejmě naše kondice po viróze ještě není stoprocentní...
neděle, dubna 05, 2009
Jarní narozeninová smršť
Přihlásit se k odběru:
Příspěvky (Atom)









